Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗІБРАННЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ПОПОВНИЛОСЬ БЕЗЦІННИМИ АРТЕФАКТАМИ

12 грудня 2018 року до фондів обласного краєзнавчого музею урочисто передано унікальні археологічні старожитності, виявлені на території Сумщини. Привітати працівників музею та ініціаторів акції  Сергія Гуцана та Андрія Верещагу  прийшли представники управління культури Сумської обласної державної адміністрації, громадськість та музейники міста.

Директор обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв  відкриваючи виставку підкреслив, що передані скарби мають виняткове наукове значення та наголосив, що благодійна акція з поповнення музейного зібрання унікальними предметами старовини за участі Сергія Гуцана проводиться вчетверте.

Цього разу відомий на Сумщині підприємець, фотограф, організатор приватного музею «Причал Одіссея» подарував музею скарб прикрас та елементів оздоблення одягу (V – VІІ ст.), знайдений поблизу с. Миропілля Краснопільського району, скарб монет та елементів оздоблення одягу (ІХ – ХІ ст.), знайдений поблизу с. Шпилівка Сумського району, а також скарби монет VІІІ – ІХ ст. та ІХ – Х ст., виявлені поблизу с. Запсілля Краснопільського району та с. Старі Вирки Білопільського району.

Цінні артефакти – скарби прикрас і елементів оздоблення одягу та сільськогосподарських знарядь V – VІІ ст. з с. Пожня Великописарівського району – до колекції музею передав мешканець Краснопілля Андрій Верещага.

Завідувачка науково-дослідного сектору археології Лариса Білинська розповіла про київську й колочинську культури давніх слов’ян та сіверянсько-давньоруський період в історії краю, охарактеризувала склад скарбів того часу та приділила увагу дослідженням, проведених музеєм по встановленню та обстеженню місць виявлення переданих скарбів.

Сергій Гуцан у своєму виступі наголосив, що головним мотивом його ініціативи є бажання передавати важливі об’єкти археології до колекції державної музейної інституції, фахівці якої вводять їх до кола науково опрацьованих старожитностей краю. Приєднався до цих слів і Андрій Верещага.

У присутності гостей директор музею Владислав Терентьєв, Сергій Гуцан і Андрій Верещага підписали акти про передачу скарбів до фондів музею.